Centrum Szkoleń i Certyfikacji WSG

Bydgoska Akademia Fotografii MASTER

2 100 zł 100 h

 

 

Program BAF MASTER powstał z myślą o osobach, które chcą zdobyć nowe umiejętności, udoskonalić swój warsztat twórczy oraz go ukierunkować – fotografkach i fotografach mających wiedzę podstawową z zakresu analogowych i cyfrowych technik fotograficznych oraz cyfrowej obróbki obrazu, w tym absolwentach Bydgoskiej Akademii Fotografii.

PROGRAM BAF MASTER:

1. Pracownia fotografii przyrodniczej i makrofotografii / prowadzenie: Adam Adamski

Możliwości, jakie daje współczesna technika nie gwarantują sukcesu w żadnej dziedzinie fotografii. Dobra znajomość fotografowanego tematu wymaga nierzadko doświadczenia i wiedzy zdobywanej latami. Pracownia fotografii przyrodniczej umożliwi miłośnikom i adeptom tej specjalizacji udoskonalić swoje umiejętności warsztatowe, poznać sprzęt oraz przygotować się do fotografowania w terenie.

Adam Adamski – fotograf od czasu studiów zawodowo związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 1991-2016 pracownik Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi oraz Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska; w latach 1997-2016 kierownik Wydziałowego Muzeum Przyrodniczego. Obecnie prowadzi Pracownię Fotograficzną w Zakładzie Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej. W swojej pracy łączy naukę (doktorat z nauk biologicznych) ze sztuką (habilitacja z dziedziny sztuk filmowych). Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, autor licznych publikacji naukowych. Pomysłodawca i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury”.

2. Pracownia fotografii portretowej, modowej, ślubnej oraz aktu / prowadzenie: Jacek Ziółkowski

Sprawne poruszanie się w wielu obszarach fotografii to jedna z podstawowych umiejętności fotografa komercyjnego. Dzięki godzinom spędzonym w studio oraz pracy z modelkami i modelami, uczestnicy zajęć będą w stanie poradzić sobie z najbardziej skomplikowanymi sytuacjami, związanymi z oświetleniem i kompozycją zaprojektowanych wcześniej planów zdjęciowych. 

Jacek Ziółkowski – z wykształcenia mgr inż. chemii; po krótkim epizodzie wykładowcy na ATR, w 1990 r. założył Agencję Fotograficzną J&J studio i prowadzi ją już ponad 20 lat (aktualnie połączoną z Agencją Modelek). W dorobku artystycznym ma kilka wystaw fotograficznych, zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych. Moderator na forum nikoniarze.pl, lider grupy fotograficznej „Fotokujawy”, organizator rozmaitych wystaw, plenerów fotograficznych, kursów i warsztatów fotograficznych.

3. Pracownia fotografii reporterskiej i  teatralnej / prowadzenie: Wojciech Szabelski

Fotoreporter to nie paparazzi polujący na celebrytów, lecz ktoś, kto uważnie obserwuje świat, a jego podejście do fotografowanego tematu jest głęboko humanistyczne. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, co znaczy pozostać niezauważonym obserwatorem i dokumentatorem rzeczywistości. Także praca ze światłem, zwłaszcza scenicznym, wymaga dużej wiedzy i odpowiedniego przygotowania – by w sposób właściwy oddawać dramatyzm fotografowanych scen.

Wojtek Szabelski tajemnice fotografii odkrywał w małej ciemni pod schodami rodzinnego domu w Koszalinie. Od 1988 roku fotoreporter CAF – Centralnej Agencji Fotograficznej w Warszawie, do 2008 roku współpracujący z Polską Agencją Prasową. Po 20 latach pracy agencyjnej został freelancerem. Aktualnie prowadzi własną agencję fotograficzną, w której realizuje autorskie projekty. Aparat towarzyszy mu w pracy i poza nią. Fotografuje pod wodą, w jaskiniach, w powietrzu i na ziemi. Jest płetwonurkiem i pilotem. Autorem kilkunastu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego zdjęcia sportowe nagradzano m.in. w Konkursach Polskiej Fotografii Prasowej czy World Sport Photo Contest w Tokio. Swoje zainteresowanie teatrem od wielu lat przekłada na język fotografii, m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Kontakt”, Festiwalu „Klamra”, Festiwalu Teatrów Lalkowych w Toruniu czy Festiwalu MALTA w Poznaniu.

4. Pracownia fotografii kreacyjnej i technik XIX-wiecznych / prowadzenie: Marek Noniewicz

Uczestnicy zajęć odkryją potencjał tkwiący w fotografii tradycyjnej. Poznają specyfikę pracy z kamerą wielkoformatową oraz techniki tworzenia unikatowych odbitek (cyjanotypia, papier solny) – nauczą się samodzielnie przygotowywać odpowiednie roztwory, preparować papier światłoczuły i go naświetlać.

Marek Noniewicz – popularyzator fotografii otworkowej; pierwsze swoje zdjęcia w tej technice wykonywał jeszcze w ubiegłym wieku. Absolwent uczelni fotograficznych w Polsce i w Czechach. Specjalista XIX-wiecznych technik fotograficznych, kurator wystaw, autor publikacji. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Rosji i Stanach Zjednoczonych. Jego fotografie znajdują się w kolekcjach: Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego  w Bydgoszczy, Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. 

5. Pracownia fotografii ulicznej – Street Photo / prowadzenie: Dariusz Bareya

Nieco odmienne podejście do pracy z aparatem w mieście, dokumentowania oraz portretowania ludzi, zakłada tworzenie relacji z fotografowanymi modelami – wzajemne zaufanie pozwoli stworzyć portrety pełne głębi psychologicznej.

Dariusz Bareya – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Toruniu. Laureat DEBUTS 2015 - 50 najlepszych debiutujących fotografików z Polski. Od lat z pokorą i uwagą obserwuje życie „mieszkańców ulicy”. W pracy fotografa ważny jest dla niego kontakt z drugim człowiekiem, a umiejętność jego nawiązywania stara się zamknąć w kadrze.

6. Pracownia fotograficznej kreacji obrazu / prowadzenie: Patryk Chenc

Przemyślana fotografia reklamowa to godziny pracy koncepcyjnej, przy budowaniu planu fotograficznego i oświetlenia. Uczestnicy zajęć zdobędą tę umiejętność pod okiem specjalisty – nauczą się reżyserować plan oraz realizować go w praktyce.

Patryk Chenc – absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku fotografia. Współpracuje z BlackFish Studio w Bydgoszczy, zajmując się obrazem ruchomym. Operator i montażysta w produkcjach komercyjnych, a także licencjonowany pilot obsługujący drony do celów fotograficznych i filmowych.

Formalności i zgłoszenie:
- zgłoszenia można dokonać w Muzeum Fotografii lub wypełniając 
formularz zgłoszeniowy
- rozmowa kwalifikacyjna
- podpisanie umowy o naukę.

Termin i miejsce:
- tryb weekendowy
- miejsce: Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, ul. Garbary 2.

Koszt:
- 2 100 zł – opłata jednorazowa
- 2 400 zł – opłata semestralna (2 x 1 200 zł).

Fakultatywne dopełnienie Dyplomem Studiów Podyplomowych wynosi 1 200 zł.

Opłata wpisowa:
- UWAGA! od 1 maja do 30 czerwca – wpisowe 0 zł
- od 1 lipca do 31 lipca – wpisowe 100 zł
- od 1 sierpnia do 31 sierpnia – wpisowe 200 zł
- od 1 września – wpisowe 300 zł

Dla studentów/absolwentów WSG oraz absolwentów Bydgoskiej Akademii Fotografii – 10% zniżki!


Bydgoska Akademia Fotografii MASTER organizowana jest przy współpracy z Muzeum Fotografii przy Wyższej Szkole Gospodarki

Kontakt:
Muzeum Fotografii Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy
ul. Karpacka 52
85-164 Bydgoszcz
tel. 52 567 00 07
e-mail: 
muzeumfoto@byd.pl
www.muzeumfoto.byd.pl

Kursy i szkolenia
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Centrum Projektów Edukacyjnych
Studia podyplomowe
Studia I i II stopnia
Oferta edu
Przedszkole WSG
żłobek WSG
  • ul. Garbary 2, 85-229 Bydgoszcz
    Budynek C, pokój C005

  • centrum@byd.pl

  • 52 567 00 17

© 2016 WYŻSZA SZKOŁA GOSPODARKI