BRĄZ VAN DYCK'A
70 zł / os.
3 h x 45 minut
BRĄZ VAN DYCK’A
Brąz Van Dyck'a to technika fotograficzna, która tworzy obrazy w głębokiej, ciepłej brunatnej barwie. Proces ten polega na uczuleniu papieru mieszanką cytrynianu amonu żelaza, kwasu winowego i azotanu srebra a następnie naświetleniu go światłem bogatym w promienie UV. Po naświetleniu powierzchnię płucze się w wodzie, co zatrzymuje proces i ujawnia trwały brunatny obraz. Nazwa techniki pochodzi od Anthony van Dyck’a, flamandzkiego malarza z XVII wieku, który był znany ze stosowania, jako pigmentu, brunatu kaselskiego.
Podczas warsztatów:
• Zapoznasz się z techniką brązu Van Dyck'a
• Samodzielnie wykonasz odbitkę na papierze.
• Poznasz podstawy fotochemii. Przygotujesz i nasączysz papier akwarelowy roztworem chemicznym w proporcjach receptury Van Dyke. Następnie wysuszone papiery spasujemy w kopioramce razem z negatywami i całość naświetlimy promieniami UV. Po tym papiery powędrują do wywołującej kąpieli wodnej. Po utrwaleniu i wysuszeniu otrzymujemy gotowe zdjęcia.
Czas trwania: 3 godziny x 45 minut
Koszt: 70 zł za osobę (minimalna ilość osób w grupie 8)
W przypadku innej ilości osób niż wpisanej w ofercie cena warsztatów ustalana indywidualnie.
Pytania prosimy kierować na adres: muzeumfoto@byd.pl
Zgłoszenia prosimy wysyłać poprzez wypełnienie formularza i wysłanie go na adres muzeumfoto@byd.pl, zaznaczając w tytule nazwę warsztatu.