Centrum Szkoleń i Certyfikacji WSG

Kreatywność w życiu zawodowym i osobistym

575 zł

Program:

1. Podróż marzeń – wzajemne poznanie się uczestników.

2. Kreatywność przez duże K – cechy osoby kreatywnej.

3. Diagnoza indywidualnych zasobów w procesie kreatywnego myślenia.

4. Rola metafory w procesie generowania pomysłów.

5. Kot ministra – rozgrzewka intelektualna wprowadzająca do abstrahowania.

6. Przełamywanie barier w generowaniu pomysłów i tworzeniu jak najbardziej oryginalnych definicji danego pojęcia – rola wsparcia grupowego.

7. Preferencje asocjacyjne – rola skojarzeń łańcuch czy gwiazda.

8. Wygenerowanie problemu do piramidy skojarzeń – twórcze rozwiązywanie problemu.

9. Diagram ryby w twórczym generowaniu pomysłów. 

Cele:
Celem szkolenia jest zapoznanie się z technikami  twórczego myślenia i rozwiązywania problemów oraz operacji umysłowych obecnych w procesie twórczym, tj. metaforyzowanie, abstrahowanie, skojarzenia, rozumowanie dedukcyjne, rozumowanie indukcyjne. Zajęcia prowadzone w formie warsztatów pozwolą na wytrenowanie umiejętności niezbędnych w procesie twórczego myślenia i rozwiązywania sytuacji problemowych, z którymi stykamy się zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Metody prowadzenia zajęć:

  • Pierwsze spotkanie na żywo z trenerem – poznanie się uczestników i trenera, ustalenie zasad pracy, omówienie potrzeb szkoleniowych, przedstawienie formy działań, cześć teoretyczna i praktyczna zajęć
  • Udostępnione na platformie www.onte.wsg.byd.pl online wykłady – związane z zaplanowanym zakresem merytorycznym szkolenia.
  • Udostępnione na platformie www.onte.wsg.byd.pl online ćwiczenia do samodzielnego wykonania przez uczestników lub w mniejszych grupach zadaniowych.
  • Udostępnione pliki zawierają materiały szkoleniowe, prezentacje, filmiki i inne, pełniące role zasobów uzupełniających pozyskaną w trakcie szkolenia wiedzę.
  • Drugie spotkanie na żywo z trenerem poprzez jedną z aplikacji: Teams, Zoom lub Skype – odpowiedzi na pytania, wyjaśnianie poznanych zagadnień, wprowadzanie nowych treści, ćwiczenia w podgrupach, studium przypadków itp.
  • mini-wykłady, dyskusja, praca w grupach, praca indywidualna, feedback, analiza, wyciąganie wniosków, samoocena

Świadectwo kwalifikacyjne:
Zaświadczenie uczestnictwa w kursie wystawiane przez Centrum Szkoleń i Certyfikacji przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

Formalności i zgłoszenie

  • ul. Garbary 2, 85-229 Bydgoszcz
    Budynek C, pokój C005

  • centrum@byd.pl

  • 52 567 00 17

© 2016 WYŻSZA SZKOŁA GOSPODARKI